Màrqueting: exercicis de la PAU d’Empresa resolts

Els 11 exercicis de màrqueting de la PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci de Catalunya de 2022 a 2026: l’enunciat tal com va sortir a l’examen i la solució pas a pas, contrastada amb la pauta de correcció. Quan la pauta dona una altra xifra, et diem per què. Fins al 2023 l’examen es deia «Economia de l’empresa».

Exàmens sencers amb aquest tema:2026 · juny · sèrie 12026 · extraordinària2025 · juny · sèrie 12025 · juny · sèrie 42024 · juny · sèrie 12024 · juny · sèrie 52024 · extraordinària2023 · extraordinària2022 · juny · sèrie 22022 · juny · sèrie 5

Els exercicis, del més recent al més antic

2026Convocatòria ordinària · Sèrie 1 · Exercici 3

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a Productivitat, costos i punt mort
Enunciat oficial

El Jordi i la Carme van estudiar plegats un grau d’enginyeria i en acabar els estudis van posar en marxa una iniciativa empresarial en l’àmbit de la tecnologia. Es van especialitzar en el disseny i la fabricació de drons equipats amb càmeres de gran resolució que es podien utilitzar per a fer cerques, vigilància, gravacions per a publicitat, etc.

A l’inici l’empresa era pionera en aquest sector, i es caracteritzava per oferir un producte de qualitat, versàtil i a un preu força competitiu. Han passat els anys i l’empresa ha crescut, i la seva marca s’ha convertit en un referent en el seu sector, però actualment competeix amb altres empreses que estan entrant amb força en el mercat i ofereixen productes d’una qualitat similar a la seva, la qual cosa els fa pensar que poden perdre quota de mercat.

Per a saber què poden fer per a estar més ben posicionats en el mercat, han soŀlicitat assessorament a una consultora externa, que, després d’haver fet un estudi de mercat, els ha fet un seguit de recomanacions i propostes que consisteixen a abaixar els preus dels drons i fer una aposta per a aplicar noves estratègies de distribució i comunicació.

3.1 L’any passat, el 2025, l’empresa va fabricar i vendre 4.000 drons, que era la quantitat màxima que podia fabricar amb l’equip i la maquinària disponibles. Els costos fixos totals anuals (CF) van ser d’1.432.750 €/any, i els costos variables totals anuals (CV) els van diferenciar per partides, de manera que els costos de mà d’obra van ser de 700.000 €/any, els costos de materials van ser de 2.240.000 €/any i els costos d’energia van ser de 250.000 €/any. El preu de venda de cada dron va ser de 2.100 €/unitat.

Calculeu el punt mort i el benefici total que van aconseguir, aportant les fórmules corresponents. Raoneu per quin motiu el benefici va ser positiu o negatiu, tenint present el resultat obtingut en el càlcul del punt mort.

[0,9 punts]

3.2 La primera proposta que els ha fet la consultora consisteix a reduir, per a aquest any 2026, el preu del producte i fixar-lo en 2.000 €/unitat. Els costos fixos previstos per al 2026 són d’1.547.000 €/any, els costos de mà d’obra tindran un increment del 5 %, i el cost de l’energia, un increment del 6 %. El cost dels materials no variarà (2.240.000 €/any), perquè tenen poder negociador dominant davant els seus proveïdors.

Tenint en compte que la major part dels costos hauran augmentat, si venguessin les 4.000 unitats que podran fabricar:

a) Quin seria el punt mort en aquest cas?

b) Quin seria el benefici total que s’aconseguiria?

Raoneu per quin motiu el benefici és positiu o negatiu, tenint present el resultat obtingut en el càlcul del punt mort.

Nota: Escriviu les fórmules de càlcul, a més de l’obtenció del resultat.

[1 punt]

3.3 Una altra de les recomanacions importants que ha fet la consultora al Jordi i la Carme consisteix a aplicar noves estratègies relacionades amb la distribució i la comunicació. Concretament, els han proposat tres estratègies: relacions públiques, promoció de productes i publicitat.

Completeu la taula següent relacionant cadascuna de les tres estratègies esmentades amb les característiques corresponents i fent una proposta, d’una manera molt breu, de com es podria fer efectiva la implementació de cada estratègia per al cas d’aquesta empresa (indiqueu només UNA proposta per a cada estratègia).

Característiques de l’estratègiaNom de l’estratègiaProposta d’implementació
Incentius que utilitzen les empreses per a incrementar les vendes en poc temps
Divulgació d’informació emesa per un mitjà de comunicació
Actuacions que ajuden a connectar amb el públic objectiu, o a crear o millorar la imatge de la marca

[0,6 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

3.10,9 punts

Plantejament El punt mort és la quantitat a partir de la qual els ingressos cobreixen tots els costos. Cal el cost variable unitari, que s’obté dividint el cost variable total entre les unitats fabricades.

  1. Cost variable total (mà d’obra, materials i energia):

    CVCV=700 000+2 240 000{}= 700\,000+2\,240\,000+250 000{}+250\,000=3 190 000{}= 3\,190\,000
  2. Cost variable unitari:

    cv=CVQ=3 190 0004 000=797,5c_v=\frac{CV}{Q}=\frac{3\,190\,000}{4\,000}=797{,}5
  3. Punt mort:

    Q∗Q^*=CFp−cv{}= \frac{CF}{p-c_v}=1 432 7502 100−797,5{}= \frac{1\,432\,750}{2\,100-797{,}5}=1 432 7501 302,5{}= \frac{1\,432\,750}{1\,302{,}5}=1 100{}= 1\,100
  4. Benefici total:

    BB=p⋅Q−(CF+CV){}= p\cdot Q-(CF+CV)=2 100⋅4 000{}= 2\,100\cdot 4\,000−(1 432 750+3 190 000){}-(1\,432\,750+3\,190\,000)=8 400 000−4 622 750{}= 8\,400\,000-4\,622\,750=3 777 250{}= 3\,777\,250
  5. El benefici és positiu perquè van vendre 4 0004\,000 drons, molt per sobre del punt mort de 1 1001\,100: cada dron venut per sobre del punt mort aporta 1 302,51\,302{,}5 € de benefici.

ResultatPunt mort de 1 1001\,100 drons i benefici de 3 777 2503\,777\,250 €, positiu perquè les vendes (4 0004\,000 drons) superen el punt mort.

La pauta oficial dona: CV=3 190 000CV=3\,190\,000; cv=797,5c_v=797{,}5; punt mort 1 432 750/(2 100−797,5)1\,432\,750/(2\,100-797{,}5)=1 100{}= 1\,100 drons; B=3 777 250B=3\,777\,250 €, positiu perquè 4 000>1 1004\,000>1\,100.

3.21 punt

Plantejament Es repeteix el càlcul amb les dades del 2026: preu més baix i costos més alts.

  1. Mà d’obra amb un 5 % més:

    700 000⋅1,05=735 000700\,000\cdot 1{,}05=735\,000
  2. Energia amb un 6 % més:

    250 000⋅1,06=265 000250\,000\cdot 1{,}06=265\,000
  3. Cost variable total (els materials no varien) i cost variable unitari:

    CVCV=735 000+2 240 000{}= 735\,000+2\,240\,000+265 000{}+265\,000=3 240 000{}= 3\,240\,000cv=3 240 0004 000=810c_v=\frac{3\,240\,000}{4\,000}=810
  4. a) Punt mort:

    Q∗Q^*=CFp−cv{}= \frac{CF}{p-c_v}=1 547 0002 000−810{}= \frac{1\,547\,000}{2\,000-810}=1 547 0001 190{}= \frac{1\,547\,000}{1\,190}=1 300{}= 1\,300
  5. b) Benefici total:

    BB=p⋅Q−(CF+CV){}= p\cdot Q-(CF+CV)=2 000⋅4 000{}= 2\,000\cdot 4\,000−(1 547 000+3 240 000){}-(1\,547\,000+3\,240\,000)=8 000 000−4 787 000{}= 8\,000\,000-4\,787\,000=3 213 000{}= 3\,213\,000
  6. El benefici continua sent positiu perquè les 4 0004\,000 unitats venudes superen de llarg el punt mort de 1 3001\,300. És més baix que el 2025 perquè el preu baixa i els costos pugen: el marge unitari passa de 1 302,51\,302{,}5 € a 1 1901\,190 € i el punt mort puja.

Resultata) Punt mort de 1 3001\,300 drons. b) Benefici de 3 213 0003\,213\,000 €, positiu perquè les vendes (4 0004\,000) superen el punt mort, tot i que és menor que el 2025.

La pauta oficial dona: CV=3 240 000CV=3\,240\,000; cv=810c_v=810; punt mort 1 547 000/(2 000−810)1\,547\,000/(2\,000-810)=1 300{}= 1\,300; B=3 213 000B=3\,213\,000 €, positiu.

3.30,6 punts

Plantejament Cal associar cada definició a la seva eina de comunicació i proposar una acció concreta per a una empresa de drons.

  1. «Incentius per incrementar les vendes en poc temps»: promoció de productes (o de vendes). Proposta: un descompte de llançament durant un mes per a qui compri un dron nou.

  2. «Divulgació d’informació emesa per un mitjà de comunicació»: publicitat. Proposta: anuncis a YouTube i a les xarxes socials amb vídeos gravats pels mateixos drons.

  3. «Actuacions per connectar amb el públic objectiu o millorar la imatge de marca»: relacions públiques. Proposta: participar amb demostracions a fires tecnològiques o patrocinar un esdeveniment esportiu gravat amb els seus drons.

  4. També valdrien altres propostes del mateix tipus: sortejos, cupons o packs promocionals; cartells o revistes especialitzades; suport d’influencers o campanyes solidàries.

ResultatIncentius a curt termini: promoció de vendes (p. ex., descomptes de llançament); divulgació per un mitjà: publicitat (p. ex., anuncis a YouTube); imatge de marca: relacions públiques (p. ex., demostracions a fires tecnològiques).

La pauta oficial dona: Promoció de productes o de vendes (ofertes, descomptes, cupons…); publicitat (TV, YouTube, xarxes…); relacions públiques (influencers, fires, patrocinis…).

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci 2026, convocatòria ordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 22 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2026Convocatòria extraordinària · Sèrie 2 · Exercici 3

2,5 puntsLa pauta té un errorTambé a Productivitat, costos i punt mort
Enunciat oficial

L’empresa Connectboard es dedica a la fabricació de pissarres digitals interactives d’alta connectivitat i resistència, que comercialitza amb el mateix nom en un únic punt de venda a cada ciutat, molt estudiat per a garantir el prestigi de la marca. Elabora els productes amb una tecnologia A, que li permet fabricar una pissarra amb la utilització de 3 unitats de treball i 4 unitats de capital. A més, presenta la informació econòmica següent:

— costos d’edificacions (amortització en 20 anys): 30.000.000 €; — rènting de maquinària: 1.000.000 € anuals; — primeres matèries i altres costos variables: 230 € per pissarra; — capacitat productiva màxima de l’empresa: 35.000 unitats anuals; — cost de cada unitat de treball: 30 €; — cost de cada unitat de capital: 25 €; — preu de venda del producte: 500 €.

3.1 Calculeu el punt mort de l’empresa i argumenteu la seva viabilitat econòmica.

[0,75 punts]

3.2 Si l’empresa vol obtenir uns beneficis d’1.500.000 €, calculeu quina hauria de ser la seva producció i raoneu si serà possible aconseguir-ho.

[0,5 punts]

3.3 Connectboard vol comercialitzar l’any vinent una nova marca de baix cost, Cheapboard, per a intentar millorar la quota de mercat en un entorn cada cop més competitiu. Per a aconseguir-ho, té la possibilitat de canviar la tecnologia actual per alguna de les que es presenten a la taula següent (totes permeten elaborar una pissarra digital), mantenint el cost de cada unitat de treball i el cost de cada unitat de capital.

TecnologiaUnitats de treballUnitats de capital
A (actual)34
B43
C25
D53
E42

Raoneu quina és l’estratègia de distribució actual de l’empresa i quina seria l’estratègia de marca que vol utilitzar. Tot seguit, esmenteu un avantatge i un inconvenient de l’estratègia de marca que pretén implementar Connectboard.

[0,75 punts]

3.4 Raoneu quina/es de les tecnologies (A, B, C, D, E) hauria de triar l’empresa segons el criteri de l’eficiència tècnica i segons el criteri de l’eficiència econòmica.

[0,5 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

3.10,75 punts

Plantejament Cal separar els costos fixos (no depenen de les unitats: l’amortització anual de l’edifici i el rènting) dels variables (per pissarra: treball, capital i primeres matèries). El punt mort és la quantitat que fa el benefici igual a zero.

  1. Amortització anual de les edificacions:

    30 000 00020=1 500 000\frac{30\,000\,000}{20}=1\,500\,000
  2. Costos fixos anuals:

    CFCF=1 500 000+1 000 000{}= 1\,500\,000+1\,000\,000=2 500 000{}= 2\,500\,000
  3. Cost variable unitari amb la tecnologia A (3 unitats de treball a 3030 €, 4 de capital a 2525 € i 230230 € de primeres matèries):

    cvc_v=3⋅30+4⋅25+230{}= 3\cdot 30+4\cdot 25+230=90+100+230{}= 90+100+230=420{}= 420
  4. Punt mort:

    Q∗Q^*=CFp−cv{}= \frac{CF}{p-c_v}=2 500 000500−420{}= \frac{2\,500\,000}{500-420}=2 500 00080{}= \frac{2\,500\,000}{80}=31 250{}= 31\,250
  5. Viabilitat: la capacitat màxima és de 35 00035\,000 pissarres, per sobre del punt mort, de manera que l’empresa pot obtenir beneficis. El marge és estret: només 3 7503\,750 pissarres per sobre del punt mort; a plena capacitat guanyaria

    BB=80⋅35 000−2 500 000{}= 80\cdot 35\,000-2\,500\,000=300 000{}= 300\,000

ResultatEl punt mort és de 31 25031\,250 pissarres l’any. Com que la capacitat màxima (35 00035\,000) el supera, l’empresa és viable econòmicament, encara que amb poc marge.

La pauta oficial dona: CFCF=30 000 000/20{}= 30\,000\,000/20+1 000 000{}+1\,000\,000=2 500 000{}= 2\,500\,000; cv=3⋅30+4⋅25+230=420c_v=3\cdot 30+4\cdot 25+230=420; QQ=2 500 000/500−420{}= 2\,500\,000/500-420=31 250{}= 31\,250; viable perquè pot fer-ne 35 00035\,000.

3.20,5 punts

Plantejament Es fa servir la fórmula del benefici amb el benefici desitjat i s’aïlla la quantitat.

  1. Fórmula del benefici:

    B=p⋅Q−(CF+cv⋅Q)B=p\cdot Q-(CF+c_v\cdot Q)
  2. Amb B=1 500 000B=1\,500\,000:

    1 500 0001\,500\,000=500Q{}= 500Q−(2 500 000+420Q){}-(2\,500\,000+420Q)
  3. Aïllem QQ:

    80Q80Q=4 000 000{}= 4\,000\,000⟹Q=1 500 000+2 500 00080{}\Longrightarrow Q=\frac{1\,500\,000+2\,500\,000}{80}=50 000{}= 50\,000
  4. Caldria fabricar i vendre 50 00050\,000 pissarres, però la capacitat màxima és de 35 00035\,000: no és possible. Com a màxim, a plena capacitat, el benefici seria de 300 000300\,000 €.

ResultatCaldria produir 50 00050\,000 pissarres, més que la capacitat màxima de 35 00035\,000: no pot obtenir 1 500 0001\,500\,000 € de beneficis.

La pauta oficial dona: 1 500 0001\,500\,000=500Q{}= 500Q−(2 500 000+420Q){}-(2\,500\,000+420Q); Q=50 000>35 000Q=50\,000>35\,000: no és possible.

Gràfic del punt mort de Connectboard: a l’eix horitzontal, les pissarres Q (de 0 a 55 000); a l’eix vertical, els euros. La recta d’ingressos IT=500Q surt de l’origen i la de costos CT=2 500 000+420Q surt de 2 500 000. Es tallen a Q^(*)=31 250. Una línia vertical discontínua marca la capacitat màxima, 35 000, i una altra, les 50 000 pissarres que caldrien per guanyar 1 500 000 €, fora de l’abast de l’empresa. IT són els ingressos totals i CT, els costos totals.

3.30,75 punts

Plantejament La distribució es dedueix del fet que ven en un sol punt per ciutat; l’estratègia de marca, del fet de llançar una segona marca de baix cost amb un altre nom.

  1. Distribució actual: exclusiva, perquè ven en un únic punt de venda per ciutat, molt seleccionat per protegir el prestigi de la marca.

  2. Estratègia de marca: de marques múltiples, concretament de segona marca: Cheapboard, de baix cost, al costat de Connectboard.

  3. Un avantatge: les marques queden separades, de manera que la marca barata arriba a un altre segment de clients (més consumidors) sense perjudicar la reputació de Connectboard.

  4. Un inconvenient: cal més inversió en promoció per donar a conèixer la nova marca, i gestionar-ne dues és més complex (a més, algun client de Connectboard podria passar-se a Cheapboard).

ResultatDistribució exclusiva; estratègia de marques múltiples (segona marca). Avantatge: arriba a nous clients sense afectar la imatge de la marca principal. Inconvenient: més despesa en promoció i més complexitat.

La pauta oficial dona: Distribució exclusiva; marques múltiples (segones marques); un avantatge i un inconvenient de la llista.

3.40,5 punts

Plantejament Una tecnologia és tècnicament ineficient si una altra fa la pissarra amb menys o igual de cada factor i menys d’algun. Entre les tècnicament eficients, l’econòmicament eficient és la de menys cost.

  1. B (44 de treball, 33 de capital) fa servir el mateix treball que E (44, 22) i més capital: B és ineficient tècnicament.

  2. D (55, 33) fa servir més treball i el mateix capital que B, i més de tots dos factors que E: D és ineficient tècnicament.

  3. A (33, 44), C (22, 55) i E (44, 22) no es poden comparar entre elles (cadascuna estalvia un factor gastant-ne més de l’altre): són les tècnicament eficients.

  4. Cost en factors per pissarra, amb el treball a 3030 € i el capital a 2525 €:

    A: 3⋅30+4⋅25=190A:\ 3\cdot 30+4\cdot 25=190C: 2⋅30+5⋅25=185C:\ 2\cdot 30+5\cdot 25=185E: 4⋅30+2⋅25=170E:\ 4\cdot 30+2\cdot 25=170
  5. La més barata és E, que és l’econòmicament eficient: és la que hauria de triar l’empresa.

ResultatTècnicament eficients: A, C i E (B i D no). Econòmicament eficient: E, amb un cost de 170170 € per pissarra.

La pauta oficial dona: B i D tècnicament ineficients; A, C i E eficients; costos 190190, 185185 i 170170 €: E és l’econòmicament eficient.

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci 2026, convocatòria extraordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 22 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2025Convocatòria ordinària · Sèrie 1 · Exercici 2

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a VAN, TIR i termini de recuperació, Productivitat, costos i punt mort
Enunciat oficial

El consell d’administració de l’empresa Semprequalitat, SA s’està plantejant els nous objectius de la societat per al període 2025-2028.

Un d’ells és assegurar la futura competitivitat de l’empresa. Per assolir-ho, es planteja, entre altres opcions, fer canvis en les variables del màrqueting mix cap a un sistema digital que li permeti adaptar-se més a cada client deixant de banda el màrqueting massiu.

També s’ha plantejat la robotització del procés productiu, ja que la maquinària actual està obsoleta i s’ha detectat que els competidors poden produir amb costos més baixos.

Fent els estudis pertinents, s’han adonat que poden triar entre tres alternatives de projectes d’inversió (X, Y o Z), en funció del nivell de producció que pretenguin assolir. En la taula següent es recullen les dades relatives al desemborsament inicial de cada inversió i els fluxos de caixa nets per a la durada prevista de la inversió, que és de quatre anys. (Els valors estan expressats en milions d’euros.)

ConcepteProjecte XProjecte YProjecte Z
Desemborsament inicial304540
Flux de caixa net (any 1)611,59,5
Flux de caixa net (any 2)81312
Flux de caixa net (any 3)1614,512
Flux de caixa net (any 4)386

Els valors residuals dels projectes X, Y i Z són, respectivament, d’1, 6 i 7 milions d’euros.

2.1 Expliqueu què és el VAN d’un projecte d’inversió. Seguidament, calculeu el VAN de cadascun dels tres projectes d’inversió (X, Y i Z) sabent que el cost del capital és del 6 % i raoneu quin hauria de triar l’empresa segons aquest criteri.

Nota: Escriviu la fórmula de càlcul del VAN de cada projecte, a més de l’obtenció del resultat.

[1 punt]

2.2 Expliqueu breument amb les vostres paraules en què consisteixen les 4P del màrqueting digital i identifiqueu quina es veu reflectida en el text de l’enunciat quan es parla d’«adaptar-se més a cada client deixant de banda el màrqueting massiu».

[0,4 punts]

2.3 Raoneu, sense fer cap càlcul, quin seria el valor aproximat de la TIR per als tres projectes d’inversió i trieu el que considereu millor segons aquest criteri. Justifiqueu la resposta comparant els tres projectes.

[0,6 punts]

Opció A

2.4 Trieu UNA de les dues opcions següents, A o B, i responeu a les qüestions de l’opció escollida. Si responeu a les dues opcions, només es corregirà la primera (opció A).

Opció A. Calculeu el termini de recuperació (payback) dels tres projectes d’inversió i raoneu quin és el més recomanable segons aquest mètode. Indiqueu el resultat en anys i, si escau, en mesos (en el cas de fracció d’any).

[0,5 punts]

Opció B

2.4 Opció B. A la taula següent es mostren les quantitats i els preus de la producció obtinguda (producte 1 i producte 2), i les quantitats i els preus dels costos suportats (hores de treball, matèria primera i hores de maquinària) corresponents a l’any 2024. Calculeu la productivitat global de l’empresa d’aquest any (2024) i la taxa de variació respecte a l’any anterior, sabent que el valor de la productivitat de l’any 2023 va ser d’1,3. Interpreteu el resultat obtingut.

Nota: Escriviu la fórmula de càlcul de la productivitat global i de la taxa de variació, a més de l’obtenció dels dos resultats.

QuantitatPreu unitari (en euros)
Hores de treball80.000 hores30
Matèria primera1.000.000 kg8
Hores de maquinària60.000 hores15
Producte 115.000 unitats600
Producte 222.000 unitats300

[0,5 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

2.11 punt

Plantejament El VAN (valor actual net) suma tots els fluxos de caixa del projecte portats al moment inicial amb el cost del capital kk i hi resta el desemborsament inicial AA. Si VAN>0\text{VAN}>0, el projecte recupera la inversió, paga el cost del capital i encara crea valor. El valor residual es cobra al final de la vida del projecte, de manera que se suma al flux de l’any 4. Tots els imports són en milions d’euros i k=0,06k=0{,}06.

  1. Fórmula del VAN:

    VAN\text{VAN}=−A+Q11+k+Q2(1+k)2{}= -A+\frac{Q_1}{1+k}+\frac{Q_2}{(1+k)^2}+Q3(1+k)3{}+\frac{Q_3}{(1+k)^3}+Q4(1+k)4{}+\frac{Q_4}{(1+k)^4}
  2. Flux de l’any 4 amb el valor residual sumat (X: 3+13+1; Y: 8+68+6; Z: 6+76+7):

    Q4X=4Q_4^X=4Q4Y=14Q_4^Y=14Q4Z=13Q_4^Z=13
  3. Projecte X, amb cada flux descomptat:

    VANX\text{VAN}_X=−30+61,06{}= -30+\frac{6}{1{,}06}+81,062{}+\frac{8}{1{,}06^2}+161,063{}+\frac{16}{1{,}06^3}+41,064{}+\frac{4}{1{,}06^4}=−30+5,660+7,120{}= -30+5{,}660+7{,}120+13,434+3,168{}+13{,}434+3{,}168≈−0,62{}\approx -0{,}62
  4. Projecte Y:

    VANY\text{VAN}_Y=−45+11,51,06{}= -45+\frac{11{,}5}{1{,}06}+131,062{}+\frac{13}{1{,}06^2}+14,51,063{}+\frac{14{,}5}{1{,}06^3}+141,064{}+\frac{14}{1{,}06^4}=−45+10,849{}= -45+10{,}849+11,570+12,174{}+11{,}570+12{,}174+11,089{}+11{,}089≈0,68{}\approx 0{,}68
  5. Projecte Z (el VAN és tan petit que cal sumar els fluxos sense arrodonir-los: amb tres decimals cadascun sortiria 0,0140{,}014):

    VANZ\text{VAN}_Z=−40+9,51,06{}= -40+\frac{9{,}5}{1{,}06}+121,062{}+\frac{12}{1{,}06^2}+121,063{}+\frac{12}{1{,}06^3}+131,064{}+\frac{13}{1{,}06^4}≈0,015{}\approx 0{,}015
  6. Criteri: només s’accepten els projectes amb VAN positiu i, entre aquests, es tria el de VAN més alt. X té VAN negatiu i no s’accepta; Z és positiu però gairebé zero (uns 15 00015\,000 €); Y té el VAN més alt.

ResultatVANX≈−0,62\text{VAN}_X\approx-0{,}62 milions d’euros (no s’accepta), VANY≈0,68\text{VAN}_Y\approx0{,}68 milions d’euros i VANZ≈0,015\text{VAN}_Z\approx0{,}015 milions d’euros. Segons el VAN, l’empresa hauria de triar el projecte Y.

La pauta oficial dona: VANX=−0,62\text{VAN}_X=-0{,}62; VANY=0,68\text{VAN}_Y=0{,}68; VANZ=0,01487 (0,015)\text{VAN}_Z=0{,}01487\ (0{,}015) milions d’euros; es tria Y.

2.20,4 punts

Plantejament Les 4P del màrqueting digital són quatre maneres de relacionar-se amb el client que permet la tecnologia; no s’han de confondre amb les 4P clàssiques (producte, preu, distribució i comunicació).

  1. Personalització: adaptar el producte, el preu i la comunicació a cada client, gràcies a la informació que l’empresa té de cadascun.

  2. Participació: fer que els clients participin en l’empresa (comunitats, opinions, suggeriments de millora del producte).

  3. Peer to peer (persona a persona): les recomanacions entre clients a les xarxes socials, que generen més confiança que la publicitat tradicional.

  4. Prediccions en models: analitzar les dades dels clients (big data) per preveure què compraran i les tendències del mercat.

  5. «Adaptar-se més a cada client deixant de banda el màrqueting massiu» és la personalització.

ResultatLes 4P del màrqueting digital són personalització, participació, peer to peer i prediccions en models; el text descriu la personalització.

La pauta oficial dona: Personalització, participació, peer to peer i prediccions en models; el text reflecteix la personalització.

2.30,6 punts

Plantejament La TIR és la taxa d’actualització que fa que el VAN sigui zero. Com més alta és la taxa, més petit és el VAN (els fluxos futurs valen menys avui). Per tant, el signe del VAN al 66 % ja diu si la TIR és més gran o més petita que el 66 %.

  1. Projecte X: amb k=6k=6 % el VAN és negatiu (−0,62-0{,}62); per arribar a VAN zero cal una taxa més baixa, així que la TIR de X és inferior al 66 %. No supera el cost del capital i no és viable.

  2. Projecte Y: amb k=6k=6 % el VAN és clarament positiu (0,680{,}68); la TIR és superior al 66 %.

  3. Projecte Z: el VAN al 66 % és positiu però gairebé zero (0,0150{,}015); la TIR és només lleugerament superior al 66 %.

  4. Comparació: Y és el projecte que, al 66 %, queda més per sobre de VAN zero, i aquí això coincideix amb ser el de TIR més alta i més allunyada del cost del capital (ho comprova el pas següent); en general, un VAN més alt no implica sempre una TIR més alta. Segons la TIR, es tria Y.

  5. Comprovació numèrica (no la demana l’examen): resolent VAN(r)=0\text{VAN}(r)=0 surt

    TIRX≈5,1 %\text{TIR}_X\approx5{,}1\ \%TIRY≈6,6 %\text{TIR}_Y\approx6{,}6\ \%TIRZ≈6,0 %\text{TIR}_Z\approx6{,}0\ \%

ResultatTIR de X inferior al 66 % (es rebutja), TIR de Z lleugerament superior al 66 % i TIR de Y clarament superior al 66 %: segons la TIR, el millor projecte és Y.

La pauta oficial dona: TIR de X inferior al 66 %; de Y, superior al 66 %; de Z, lleugerament superior al 66 %; es tria Y.

Opció A

2.40,5 punts

Plantejament El termini de recuperació és el temps que triguen els fluxos de caixa acumulats a igualar el desemborsament inicial. Se suposa que el flux de cada any entra de manera uniforme durant l’any; el valor residual, en canvi, es cobra de cop al final de l’any 4, quan s’acaba el projecte. Imports en milions d’euros.

  1. Projecte X (desemborsament 3030): fluxos acumulats

    6 → 6+8=14 → 14+16=306\ \to\ 6+8=14\ \to\ 14+16=30
  2. Al final del tercer any s’ha recuperat exactament el desemborsament: X es recupera en 3 anys.

  3. Projecte Y (desemborsament 4545): fluxos acumulats

    11,511{,}5→11,5+13{}\to 11{,}5+13=24,5{}= 24{,}5→24,5+14,5{}\to 24{,}5+14{,}5=39{}= 39
  4. Falten 45−39=645-39=6 milions, que es recuperen amb el flux de l’any 4 (88 milions repartits en 12 mesos):

    68⋅12=9 mesos\frac{6}{8}\cdot 12=9\ \text{mesos}
  5. Y es recupera en 3 anys i 9 mesos.

  6. Projecte Z (desemborsament 4040): fluxos acumulats

    9,5 → 21,5 → 33,5 → 33,5+6=39,59{,}5\ \to\ 21{,}5\ \to\ 33{,}5\ \to\ 33{,}5+6=39{,}5
  7. Amb els fluxos ordinaris queden 0,50{,}5 milions per recuperar; arriben amb el valor residual (77 milions) que es cobra al final de l’any 4, de manera que Z es recupera als 4 anys.

  8. Segons aquest mètode es prefereix el projecte que es recupera abans: X.

ResultatX es recupera en 3 anys, Y en 3 anys i 9 mesos i Z en 4 anys. Segons el payback, el més recomanable és X.

La pauta oficial dona: X: 3 anys; Y: 3 anys i 9 mesos; Z: final del quart any; es tria X.

Opció B

2.40,5 punts

Plantejament La productivitat global compara el valor de tot el que es produeix amb el cost de tots els factors utilitzats. La taxa de variació diu en quin percentatge ha canviat respecte a l’any anterior.

  1. Fórmula:

    PG=valor de la produccioˊcost dels factorsPG=\frac{\text{valor de la producció}}{\text{cost dels factors}}
  2. Valor de la producció (unitats per preu de cada producte):

    15 000⋅60015\,000\cdot 600+22 000⋅300{}+22\,000\cdot 300=9 000 000+6 600 000{}= 9\,000\,000+6\,600\,000=15 600 000{}= 15\,600\,000
  3. Cost dels factors (hores de treball, matèria primera i hores de maquinària):

    80 000⋅3080\,000\cdot 30+1 000 000⋅8{}+1\,000\,000\cdot 8+60 000⋅15{}+60\,000\cdot 15=2 400 000{}= 2\,400\,000+8 000 000+900 000{}+8\,000\,000+900\,000=11 300 000{}= 11\,300\,000
  4. Productivitat global del 2024:

    PG2024=15 600 00011 300 000≈1,3805PG_{2024}=\frac{15\,600\,000}{11\,300\,000}\approx1{,}3805
  5. Taxa de variació respecte al 2023 (PG2023=1,3PG_{2023}=1{,}3):

    TVTV=PG2024−PG2023PG2023⋅100{}= \frac{PG_{2024}-PG_{2023}}{PG_{2023}}\cdot 100=1,3805−1,31,3⋅100{}= \frac{1{,}3805-1{,}3}{1{,}3}\cdot 100≈6,19 %{}\approx 6{,}19\ \%
  6. Si s’arrodoneix abans la productivitat a 1,381{,}38, la taxa surt 6,156{,}15 %; totes dues respostes són correctes.

  7. Interpretació: el 2024, per cada euro gastat en factors, l’empresa ha obtingut uns 1,381{,}38 € de producció; la productivitat global ha millorat un 6,196{,}19 % respecte al 2023.

ResultatPG2024≈1,38PG_{2024}\approx1{,}38 i TV≈6,19TV\approx6{,}19 % (o 6,156{,}15 % si s’arrodoneix abans a 1,381{,}38): la productivitat global ha augmentat respecte al 2023.

La pauta oficial dona: PG=1,3805PG=1{,}3805; TV=6,15 %TV=6{,}15\ \% (amb 1,381{,}38) o 6,19 %6{,}19\ \% (amb 1,38051{,}3805).

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci 2025, convocatòria ordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 22 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2025Convocatòria ordinària · Sèrie 4 · Exercici 3

2,5 puntsLa pauta té un errorTambé a Productivitat, costos i punt mort, Finançament
Enunciat oficial

La Maria acaba d’obrir una botiga de vestits de segona mà de marques prèmium, mitjançant un contracte d’exclusivitat, a la ciutat de Barcelona. La llicència d’exclusivitat té un cost de 30.000 € anuals. A més, la Maria ha previst les següents despeses mensuals:

— lloguer del local: 3.000 €/mes; — sous de personal: 5.000 €/mes; — altres despeses: 1.500 €/mes.

El proveïdor li garanteix que podrà adquirir els vestits a un preu unitari de 120 € i pagar-los al cap de trenta dies. La Maria sap que els pot vendre a la botiga a un preu unitari de 360 €.

Per poder engegar el negoci, la Maria ha aportat la meitat de la inversió mitjançant els seus estalvis i ha demanat un préstec a dos anys per a la resta. A més, per cobrir necessitats puntuals de tresoreria, ha contractat una pòlissa de crèdit en una altra entitat financera, que haurà d’anar renovant cada any.

3.1 Tenint en compte tota aquesta informació, quants vestits ha de vendre la Maria cada mes per a no perdre diners?

[0,6 punts]

3.2 Si es preveu un augment dels costos fixos del 12 % per a l’any següent, com afectaria aquest canvi el nombre d’unitats de vestits que hauria de vendre la Maria cada mes per a no perdre diners? Hauria de vendre més vestits o menys que aquest any? Per què?

[0,6 punts]

3.3 El mes de maig, amb motiu de les graduacions de segon de batxillerat, la Maria decideix ampliar els horaris de la botiga, la qual cosa modifica tant els costos fixos com els variables del negoci. La nova previsió de costos fixos mensuals és de 15.000 €. Si espera vendre 90 vestits al mes a un preu de 400 € cadascun, amb un marge de contribució unitari de 270 €, quin benefici obtindrà aquest mes?

[0,3 punts]

3.4 La Maria ha pensat a dur a terme una campanya de màrqueting que consisteix a incentivar la clientela a recomanar la botiga a través de les xarxes socials, així com a crear una comunitat perquè la gent pugui explicar la seva experiència de consum i aportar idees. Quines variables del màrqueting digital està utilitzant? Expliqueu-les breument.

[0,6 punts]

3.5 Identifiqueu totes les fonts de finançament que ha utilitzat la Maria per a engegar el negoci de la botiga i classifiqueu-les segons la procedència i el termini.

[0,4 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

3.10,6 punts

Plantejament Es pregunta quants vestits ha de vendre la Maria cada mes per no perdre diners, és a dir, el punt mort mensual. Com que la pregunta és mensual, tots els costos fixos es passen a mesos.

  1. Costos fixos mensuals, en euros: la llicència anual entre 1212 mesos més el lloguer, els sous i les altres despeses:

    CFCF=30 00012+3 000{}= \frac{30\,000}{12}+3\,000+5 000+1 500{}+5\,000+1\,500=2 500+9 500{}= 2\,500+9\,500=12 000{}= 12\,000
  2. Cost variable unitari: el preu de compra de cada vestit, cv=120c_v=120 €; preu de venda, p=360p=360 €.

  3. Punt mort:

    Q∗Q^*=CFp−cv{}= \frac{CF}{p-c_v}=12 000360−120{}= \frac{12\,000}{360-120}=12 000240{}= \frac{12\,000}{240}=50 vestits{}= 50\ \text{vestits}

ResultatLa Maria ha de vendre 5050 vestits cada mes per no perdre diners.

La pauta oficial dona: CFCF=30 000/12+3 000{}= 30\,000/12+3\,000+5 000+1 500{}+5\,000+1\,500=12 000{}= 12\,000 €; cv=120c_v=120; Q∗=12 000/(360−120)=50Q^*=12\,000/(360-120)=50 vestits al mes.

3.20,6 punts

Plantejament Es torna a calcular el punt mort amb uns costos fixos un 1212 % més alts; el preu i el cost variable unitari no canvien.

  1. Nous costos fixos mensuals, en euros:

    CF2=12 000⋅1,12=13 440CF_2=12\,000\cdot 1{,}12=13\,440
  2. Nou punt mort:

    Q2∗Q_2^*=CF2p−cv{}= \frac{CF_2}{p-c_v}=13 440360−120{}= \frac{13\,440}{360-120}=13 440240{}= \frac{13\,440}{240}=56 vestits{}= 56\ \text{vestits}
  3. Hauria de vendre 5656 vestits al mes, 66 més que aquest any. Els costos fixos són al numerador de la fórmula del punt mort, mentre que el marge de cada vestit (360−120=240360-120=240 €) no canvia: si els costos fixos pugen, calen més vendes per cobrir-los.

ResultatEl punt mort passa a 5656 vestits al mes: hauria de vendre 66 vestits més que aquest any, perquè pugen els costos fixos i el marge unitari és el mateix.

La pauta oficial dona: CF=12 000⋅1,12=13 440CF=12\,000\cdot 1{,}12=13\,440 €; Q∗Q^*=13 440/(360−120){}= 13\,440/(360-120)=12 000/240{}= 12\,000/240=56{}= 56 vestits; n’hauria de vendre més perquè pugen els costos fixos (numerador) i el preu i el cost variable unitari es mantenen.

3.30,3 punts

Plantejament Es pregunta el benefici del mes de maig. Amb el marge de contribució unitari, el benefici és el que aporten els vestits venuts menys els costos fixos del mes.

  1. Cost variable unitari, en euros: el preu menys el marge:

    cv=p−MC=400−270=130c_v=p-MC=400-270=130
  2. Benefici del mes, en euros:

    BB=p⋅Q−cv⋅Q−CF{}= p\cdot Q-c_v\cdot Q-CF=400⋅90−130⋅90{}= 400\cdot 90-130\cdot 90−15 000{}-15\,000=36 000−11 700{}= 36\,000-11\,700−15 000{}-15\,000=9 300{}= 9\,300
  3. Comprovació amb el marge de contribució:

    BB=MC⋅Q−CF{}= MC\cdot Q-CF=270⋅90−15 000{}= 270\cdot 90-15\,000=24 300−15 000{}= 24\,300-15\,000=9 300{}= 9\,300

ResultatObtindrà un benefici de 9 3009\,300 € el mes de maig.

La pauta oficial dona: cv=400−270=130c_v=400-270=130 €; BB=36 000−15 000{}= 36\,000-15\,000−11 700{}-11\,700=9 300{}= 9\,300 € (o 90⋅270−15 000=9 30090\cdot 270-15\,000=9\,300 €).

3.40,6 punts

Plantejament Les 4P del màrqueting digital són personalització, participació, de persona a persona (peer-to-peer) i prediccions en models. Cal veure quines apareixen en la campanya de la Maria.

  1. De persona a persona (peer-to-peer): són els mateixos clients els qui recomanen la botiga a altres clients per mitjà de les xarxes socials, com un boca-orella digital. Una recomanació d’algú que coneixem dona confiança. A la campanya: «incentivar la clientela a recomanar la botiga a través de les xarxes socials».

  2. Participació: l’empresa fa que els clients hi col·laborin, per exemple en la comunicació o en la millora del servei, normalment creant comunitats en línia o presencials. A la campanya: «crear una comunitat perquè la gent pugui explicar la seva experiència de consum i aportar idees». Reforça la fidelitat, perquè els clients se senten escoltats i valorats.

ResultatFa servir la variable de persona a persona (els clients recomanen la botiga a les xarxes socials) i la de participació (una comunitat on els clients expliquen la seva experiència i aporten idees).

La pauta oficial dona: Persona a persona (recomanacions dels clients a les xarxes, boca-orella digital) i participació (comunitat on els clients opinen, expliquen experiències i proposen millores).

3.50,4 punts

Plantejament Cal localitzar les fonts de finançament que apareixen a l’enunciat i classificar cadascuna segons la procedència (interna o externa a l’empresa) i el termini (curt o llarg).

  1. Aportació de la Maria amb els seus estalvis (el capital, la meitat de la inversió): externa, perquè els fons no els ha generat la mateixa empresa amb la seva activitat, i a llarg termini, perquè són recursos propis que no s’han de tornar.

  2. Préstec a dos anys: extern (el dona una entitat financera) i a llarg termini (es torna en més d’un any).

  3. Pòlissa de crèdit, que es renova cada any: externa i a curt termini.

  4. Crèdit dels proveïdors, que li cobren els vestits al cap de trenta dies: extern i a curt termini.

ResultatCapital aportat per la Maria: extern i a llarg termini. Préstec a dos anys: extern i a llarg termini. Pòlissa de crèdit: externa i a curt termini. Proveïdors (pagament a trenta dies): extern i a curt termini.

La pauta oficial dona: Proveïdors: externa i a curt termini; capital: externa i a llarg termini; préstec a llarg termini: externa i a llarg termini; pòlissa de crèdit: externa i a curt termini.

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci 2025, convocatòria ordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 30 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2024Convocatòria ordinària · Sèrie 1 · Exercici 6

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a Emprenedoria i pla d’empresa, Model de negoci i innovació, L’empresa i el seu entorn
Enunciat oficial

Encercleu la lletra de l’opció correcta de les qüestions següents.

[Cada resposta correcta val 0,5 punts. Per cada resposta errònia es descomptaran 0,15 punts; per les preguntes no contestades no hi haurà cap descompte.]

6.1 Les 4P del màrqueting digital són:

a) de persona a persona (peer-to-peer), producte, promoció i publicitat.

b) preu, producte, participació i predicció en models.

c) personalització, de persona a persona (peer-to-peer), participació i predicció en models.

d) producte, preu, de persona a persona (peer-to-peer) i promoció.

[0,5 punts]

6.2 Què s’entén per oceà blau en l’àmbit empresarial?

a) La creació de nous espais o vetes de mercat mitjançant la innovació en valor.

b) Una estratègia que pretén competir en mercats existents i busca un posicionament únic.

c) Una estratègia centrada en la reducció de costos per a aconseguir preus baixos.

d) El fet d’analitzar la competència i adaptar-s’hi mitjançant la diferenciació de productes.

[0,5 punts]

6.3 Què significa el terme knowmad en l’àmbit laboral actual?

a) Professional amb una gran experiència en una única indústria.

b) Treballador amb coneixements especialitzats en una àrea específica.

c) Persona amb poca experiència laboral, però amb una formació acadèmica variada.

d) Individu amb habilitats d’aprenentatge continu i adaptabilitat a diferents entorns laborals.

[0,5 punts]

6.4 Quin és l’objectiu de desenvolupament sostenible (ODS) que correspon al número 7?

a) Indústria, innovació i infraestructura.

b) Producció i consum responsables.

c) Energia assequible i no contaminant.

d) Fi de la pobresa.

[0,5 punts]

6.5 Què avalua principalment la viabilitat econòmica d’un projecte?

a) L’anàlisi de la competència i del consumidor.

b) La disponibilitat tecnològica i la idoneïtat de l’equip humà del projecte.

c) El punt mort o llindar de rendibilitat del projecte.

d) El càlcul del VAN i de la TIR.

[0,5 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

6.10,5 punts

Plantejament Les 4P del màrqueting digital no són les 4P clàssiques (producte, preu, distribució i comunicació o promoció): són quatre maneres de relacionar-se amb el client que permet la tecnologia.

  1. Les 4P del màrqueting digital són personalització (adaptar l’oferta a cada client), de persona a persona o peer-to-peer (les recomanacions entre clients), participació (fer participar els clients) i predicció en models (preveure què compraran amb les seves dades). És l’opció c).

  2. Les altres opcions barregen alguna P digital amb les P clàssiques (producte, preu, promoció) o amb la publicitat, que no és cap de les quatre.

  3. En tot aquest exercici, cada resposta correcta val 0,50{,}5 punts, cada resposta errònia en resta 0,150{,}15 i una pregunta sense contestar no resta res.

ResultatLa resposta correcta és la c): personalització, de persona a persona (peer-to-peer), participació i predicció en models.

La pauta oficial dona: c

6.20,5 punts

Plantejament La pregunta és sobre l’estratègia de l’oceà blau: on competeix l’empresa i com crea valor.

  1. L’oceà blau consisteix a crear espais de mercat nous, on encara no hi ha competència, amb una innovació que aporta un valor nou al client (innovació en valor). És l’opció a).

  2. Les opcions b) i d) descriuen competir en mercats que ja existeixen (el que s’anomena oceà vermell), i la c) és una estratègia de reducció de costos per tenir preus baixos.

ResultatLa resposta correcta és la a): la creació de nous espais o vetes de mercat mitjançant la innovació en valor.

La pauta oficial dona: a

6.30,5 punts

Plantejament La pregunta demana què és un knowmad, el «nòmada del coneixement».

  1. Un knowmad és una persona que genera i aplica coneixement, que aprèn contínuament i que s’adapta a entorns i llocs de treball diferents. És l’opció d).

  2. Les opcions a) i b) descriuen un perfil especialitzat en una sola indústria o àrea, el contrari de l’adaptabilitat del knowmad, i la c) no parla ni d’aprenentatge continu ni d’adaptació.

ResultatLa resposta correcta és la d): individu amb habilitats d’aprenentatge continu i adaptabilitat a diferents entorns laborals.

La pauta oficial dona: d

6.40,5 punts

Plantejament La pregunta demana quin dels objectius de desenvolupament sostenible de l’Agenda 2030 de les Nacions Unides porta el número 7.

  1. L’ODS 7 és «Energia assequible i no contaminant»: garantir l’accés a una energia assequible, fiable, sostenible i moderna. És l’opció c).

  2. Els altres també són ODS, però amb un altre número: «Indústria, innovació i infraestructura» és el 9; «Producció i consum responsables», el 12; i «Fi de la pobresa», l’1.

ResultatLa resposta correcta és la c): energia assequible i no contaminant.

La pauta oficial dona: c

6.50,5 punts

Plantejament En un pla d’empresa, cada viabilitat respon a una pregunta: la comercial, si hi haurà mercat; la tècnica, si es pot produir; l’econòmica, si el negoci donarà beneficis; la financera, si la inversió és rendible i es pot finançar.

  1. La viabilitat econòmica comprova si el negoci donarà beneficis; per això es calcula el punt mort o llindar de rendibilitat, les unitats que cal vendre per cobrir tots els costos. És l’opció c).

  2. L’anàlisi de la competència i del consumidor és de la viabilitat comercial; la disponibilitat tecnològica i l’equip humà, de la tècnica. Molts llibres estudien el VAN i la TIR, que mesuren si la inversió és rendible, a la viabilitat financera o a l’economicofinancera.

ResultatLa resposta correcta és la c): el punt mort o llindar de rendibilitat del projecte.

La pauta oficial dona: c

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci 2024, convocatòria ordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 23 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2024Convocatòria ordinària · Sèrie 5 · Exercici 3

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a Productivitat, costos i punt mort, Organització i recursos humans
Enunciat oficial

El departament de producció d’Àneu Esports, SL, una empresa catalana que es dedica a confeccionar i vendre roba esportiva d’alta muntanya, està dissenyant unes jaquetes tècniques impermeables molt lleugeres. Els venedors de les botigues detecten que darrerament els clients opten per roba elàstica amb un alt nivell d’aïllament tèrmic. Són venedors molt competents, ja que tenen els coneixements òptims per a descobrir les necessitats dels clients perquè el producte es pugui vendre.

Per a una producció estimada de 500 jaquetes, s’han considerat uns costos fixos totals de 140.000 €/any i uns costos variables totals de 175.000 €. El tècnic del departament de comptabilitat ha calculat que el marge de contribució o de cobertura ha de ser de 350 €. Aquest tècnic és qui calcula els costos de la inversió i qui gestiona els recursos necessaris per a dur-la a terme.

3.1 A partir de les dades de l’enunciat, determineu el preu unitari de cada jaqueta. A continuació, calculeu el punt mort o llindar de rendibilitat. Finalment, digueu què hauria de passar perquè l’empresa fos eficaç el primer any de posada en marxa del nou producte, tenint en compte que l’objectiu d’Àneu Esports, SL per al primer any és, com a mínim, cobrir els costos de producció i que no vol que el preu de venda de les jaquetes superi els 800 €.

[0,75 punts]

3.2 L’empresa Àneu Esports, SL analitza dos nous mètodes de producció, Win i Top, per a produir les 500 jaquetes i obté les dades recollides en la taula següent:

Mètode de produccióHores treballadesNombre de màquines
Win8003
Top8203

Quin dels dos mètodes és tècnicament més eficient? Per què?

[0,5 punts]

3.3 Llegiu atentament l’enunciat i detecteu quines àrees funcionals s’hi veuen reflectides. Expliqueu breument què fa cadascuna.

[0,75 punts]

3.4 Àneu Esports, SL és un referent en el mercat de roba esportiva d’alta muntanya i moltes empreses europees volen vendre els seus productes. L’empresa catalana té clar que, de moment, vol fer una distribució selectiva. Expliqueu en què consisteix aquest tipus de distribució.

[0,5 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

3.10,75 punts

Plantejament Amb el marge de contribució unitari i el cost variable unitari s’obté el preu; amb el preu, el punt mort; i comparant el punt mort amb les vendes previstes i el preu amb el màxim de 800800 €, es decideix si l’empresa compleix el seu objectiu.

  1. Cost variable unitari, en euros per jaqueta: el cost variable total entre les unitats:

    cv=CVQ=175 000500=350c_v=\frac{CV}{Q}=\frac{175\,000}{500}=350
  2. El marge de contribució unitari és el preu menys el cost variable unitari; si el marge ha de ser de 350350 €:

    MCMC=p−cv{}= p-c_v⇒350{}\Rightarrow 350=p−350{}= p-350⇒p=700{}\Rightarrow p=700
  3. El preu de cada jaqueta és de 700700 €. Punt mort: els costos fixos entre el marge de contribució unitari:

    Q∗Q^*=CFp−cv{}= \frac{CF}{p-c_v}=140 000700−350{}= \frac{140\,000}{700-350}=140 000350{}= \frac{140\,000}{350}=400 jaquetes{}= 400\ \text{jaquetes}
  4. Per ser eficaç (assolir l’objectiu de cobrir, com a mínim, els costos de producció), l’empresa ha de vendre almenys 400400 jaquetes el primer any a 700700 €, un preu que no supera el màxim de 800800 € que s’ha fixat. Si ven les 500500 jaquetes previstes, supera el punt mort i té beneficis, en euros:

    BB=(p−cv)⋅Q−CF{}= (p-c_v)\cdot Q-CF=350⋅500−140 000{}= 350\cdot 500-140\,000=35 000{}= 35\,000

ResultatPreu p=700p=700 € per jaqueta i punt mort de 400400 jaquetes. L’empresa serà eficaç si ven almenys 400400 jaquetes el primer any a 700700 € (menys de 800800 €); amb les 500500 previstes cobreix els costos i guanya 35 00035\,000 €.

La pauta oficial dona: cv=175 000/500=350c_v=175\,000/500=350; 350=p−350350=p-350, p=700p=700 €/jaqueta; punt mort 140 000/(700−350)=400140\,000/(700-350)=400 jaquetes; eficaç si ven 400400 jaquetes o més, amb un preu inferior a 800800 €; amb 500500 jaquetes té guanys.

3.20,5 punts

Plantejament Es pregunta quin dels dos mètodes és tècnicament més eficient. Un mètode ho és davant d’un altre si obté la mateixa producció amb menys quantitat d’algun factor i sense fer servir més de cap altre.

  1. Els dos mètodes produeixen les mateixes 500500 jaquetes i fan servir les mateixes 33 màquines.

  2. Win necessita 800800 hores de treball i Top, 820820: Win fa servir 2020 hores menys i no fa servir més de cap factor.

  3. Per tant, Top és tècnicament ineficient davant de Win.

ResultatÉs tècnicament més eficient el mètode Win: amb les mateixes 33 màquines produeix les mateixes 500500 jaquetes amb menys hores de treball (800800 davant de 820820).

La pauta oficial dona: Win: les mateixes màquines i menys hores de treball per a la mateixa producció.

3.30,75 punts

Plantejament Cal buscar a l’enunciat quins departaments de l’empresa hi apareixen i explicar la funció de cadascun.

  1. Àrea de producció: s’encarrega de l’aprovisionament de les matèries primeres i de la fabricació dels productes. A l’enunciat, el departament de producció està dissenyant les jaquetes tècniques impermeables, i haurà de comprar els materials i fabricar-les.

  2. Àrea comercial: fa les activitats necessàries perquè els productes arribin als consumidors (estudi del mercat, vendes i distribució). A l’enunciat hi apareixen els venedors de les botigues, que detecten les necessitats dels clients perquè el producte es pugui vendre.

  3. Àrea financera (finançament i inversió): aconsegueix els fons necessaris, decideix les inversions i porta el control econòmic. A l’enunciat, el tècnic del departament de comptabilitat calcula els costos de la inversió i gestiona els recursos per dur-la a terme.

  4. L’àrea de recursos humans no apareix a l’enunciat.

ResultatProducció (dissenya i fabricarà les jaquetes), comercial (els venedors, que detecten les necessitats dels clients) i financera (el tècnic de comptabilitat, que calcula els costos de la inversió i gestiona els recursos).

La pauta oficial dona: Producció (aprovisionament i fabricació de les jaquetes), comercial (els venedors) i finançament i inversió (el tècnic de comptabilitat); no hi apareix el de recursos humans.

3.40,5 punts

Plantejament Cal explicar què és la distribució selectiva i per què encaixa amb el que vol fer Àneu Esports, SL.

  1. En la distribució selectiva, el fabricant ven el producte només per mitjà d’uns quants punts de venda o intermediaris triats, els que compleixen uns requisits i encaixen amb la seva estratègia de màrqueting.

  2. Està entre la distribució intensiva (en el màxim nombre possible de punts de venda) i l’exclusiva (un únic distribuïdor a cada zona).

  3. Aplicat al cas: de totes les empreses europees que volen vendre les seves jaquetes, Àneu Esports, SL només en triarà algunes. Així controla millor la imatge d’una marca que és un referent i, com que treballa amb pocs intermediaris, els costos de distribució solen ser més baixos.

ResultatÉs vendre el producte només en alguns punts de venda triats, els que encaixen amb l’estratègia de la marca: Àneu Esports, SL triarà uns quants dels distribuïdors europeus interessats.

La pauta oficial dona: Triar només alguns punts de venda que segueixin l’estratègia de màrqueting, amb pocs intermediaris i costos de distribució menors.

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci 2024, convocatòria ordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 30 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2024Convocatòria extraordinària · Sèrie 3 · Exercici 6

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a Model de negoci i innovació, L’empresa i el seu entorn, Organització i recursos humans
Enunciat oficial

Encercleu la lletra de l’opció correcta de les qüestions següents.

[Cada resposta correcta val 0,5 punts. Per cada resposta errònia es descomptaran 0,15 punts; per les preguntes no contestades no hi haurà cap descompte.]

6.1 Les empreses han de crear i produir béns i serveis per a satisfer les necessitats de la societat. Els factors de producció

a) si els classifiquem segons la seva naturalesa, poden ser béns lliures i comuns o béns econòmics i serveis.

b) si els classifiquem en funció del caràcter, poden ser béns de consum o de capital.

c) són: recursos naturals, treball, capital, tecnologia i organització empresarial.

d) si els classifiquem en funció del caràcter, poden ser béns de consum o lliures.

[0,5 punts]

6.2 Tenint en compte la protecció de la idea, del producte i de la marca del negoci, a quin tipus de protecció es fa referència si es protegeix el que s’especifica en el paràgraf següent?

«Qualsevol informació o coneixement, inclosos el tecnològic, el científic, l’industrial, el comercial, l’organitzatiu o el financer, com ara la formulació d’una olor, un algorisme, invencions no patentables (o no patentades), estratègies comercials, plans financers, etc.».

a) Drets d’autor.

b) Secret empresarial.

c) Marca registrada.

d) Propietat industrial.

[0,5 punts]

6.3 A quina estratègia promocional correspon la frase «Envia tres etiquetes del nostre producte i aconsegueix un viatge a Bali»?

a) Publicitat.

b) Venda personal.

c) Promocions del producte (promocions de venda).

d) Relacions públiques.

[0,5 punts]

6.4 L’estructura organitzativa del model teal es caracteritza perquè

a) cada persona respon davant d’un únic cap, el qual decideix sobre totes les activitats desenvolupades en l’àmbit de la seva unitat.

b) es proporciona autoritat als especialistes en les tasques relacionades amb la seva especialitat, de manera que decideixen sobre matèries de la seva competència i això fa que l’estructura sigui més fluïda.

c) els òrgans staff o d’assessorament no tenen autoritat directa sobre ningú, no poden donar ordres i es limiten a ajudar en la preparació o l’elaboració de les decisions dels qui ocupen la posició més alta en la línia jeràrquica.

d) es prioritza la intervenció dels empleats en la presa de decisions i se’ls motiva per a incentivar el desenvolupament creatiu de cadascun.

[0,5 punts]

6.5 Quin tipus d’innovació ha portat a terme l’empresa de la qual es parla en el paràgraf següent?

«Una empresa decideix fer un tipus d’innovació que representa una evolució lenta (però funcional) dels seus productes. Concretament, té una marca de roba esportiva que, amb el pas dels anys, ha millorat els materials i ha llançat nous models més còmodes, lleugers i acolorits».

a) Radical (o disruptiva).

b) Tant pot ser radical com incremental.

c) Recerca i desenvolupament.

d) Incremental.

[0,5 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

6.10,5 punts

Plantejament La pregunta és sobre quins són els factors de producció, els recursos que fa servir l’empresa per produir béns i serveis.

  1. Els factors de producció són els recursos naturals, el treball i el capital, als quals s’afegeixen la tecnologia i l’organització empresarial. És l’opció c).

  2. Les opcions a), b) i d) no parlen de factors, sinó de maneres de classificar els béns (lliures o econòmics, de consum o de capital), i la d) a més barreja dues classificacions diferents.

  3. En tot aquest exercici, cada resposta correcta val 0,50{,}5 punts, cada resposta errònia en resta 0,150{,}15 i una pregunta sense contestar no resta res.

ResultatLa resposta correcta és la c): recursos naturals, treball, capital, tecnologia i organització empresarial.

La pauta oficial dona: c

6.20,5 punts

Plantejament La pregunta demana quina protecció correspon a informació confidencial d’una empresa, com una fórmula o una estratègia, que no està patentada.

  1. El secret empresarial protegeix qualsevol informació o coneixement amb valor per a l’empresa (tecnològic, comercial, financer…) que es manté en secret, també les invencions no patentables o no patentades. És l’opció b).

  2. Els drets d’autor protegeixen obres literàries, artístiques o científiques; la marca registrada, un signe distintiu; i la propietat industrial protegeix, mitjançant registre, patents, dissenys i marques; el secret empresarial protegeix informació valuosa que es manté en secret sense registrar-la, i per això és la resposta més precisa.

ResultatLa resposta correcta és la b): secret empresarial.

La pauta oficial dona: b

6.30,5 punts

Plantejament La pregunta demana a quina eina de comunicació o promoció correspon un concurs que demana enviar etiquetes del producte.

  1. Oferir un premi (un viatge) a qui enviï tres etiquetes és un incentiu a curt termini perquè es compri el producte: és una promoció de vendes. És l’opció c).

  2. La publicitat és un missatge pagat en un mitjà de comunicació; la venda personal, el contacte directe d’un venedor amb el client; i les relacions públiques busquen millorar la imatge de l’empresa, no vendre una unitat més ara.

ResultatLa resposta correcta és la c): promocions del producte (promocions de venda).

La pauta oficial dona: c

6.40,5 punts

Plantejament La pregunta demana què caracteritza l’organització teal davant de les estructures clàssiques (lineal, funcional i en línia i staff).

  1. En el model teal els empleats s’autogestionen: participen en la presa de decisions i es fomenta la creativitat de cadascun. És l’opció d).

  2. L’opció a) descriu l’estructura lineal o jeràrquica (un sol cap per persona); la b), la funcional (autoritat dels especialistes); i la c), els òrgans staff de l’estructura en línia i staff.

ResultatLa resposta correcta és la d): es prioritza la intervenció dels empleats en la presa de decisions i se’ls motiva per incentivar el desenvolupament creatiu de cadascun.

La pauta oficial dona: d

6.50,5 punts

Plantejament La pregunta demana el tipus d’innovació d’una marca que millora poc a poc els seus productes.

  1. Millorar els materials i treure models més còmodes, lleugers i acolorits, amb una evolució lenta, és millorar un producte que ja existeix sense canviar-lo de manera radical: innovació incremental. És l’opció d).

  2. Una innovació radical o disruptiva crearia un producte o un mercat totalment nous, cosa que aquí no passa; la recerca i desenvolupament és l’activitat que genera innovacions, no un tipus d’innovació; i el text descriu clarament un sol tipus.

ResultatLa resposta correcta és la d): incremental.

La pauta oficial dona: d

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci 2024, convocatòria extraordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 23 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2023Convocatòria extraordinària · Sèrie 2 · Exercici 5

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a Productivitat, costos i punt mort, L’empresa i el seu entorn
Enunciat oficial

Mobildur és una empresa que cotitza en borsa i el seu capital social està format per accions. Aquesta empresa es dedica a fabricar fundes per a mòbils de gran resistència i elasticitat, que estan molt ben valorades pels clients.

L’any 2022, el gerent de l’empresa va decidir ampliar mercats i internacionalitzar-la. Per acompanyar aquest projecte, va decidir vendre el seu producte a un preu excepcional de 0,6 €/unitat, amb un marge de contribució de 0,4 €/unitat. Aquest preu de 0,6 €/unitat permetria a l’empresa introduir el producte en el mercat a un preu més baix que el de la competència. Addicionalment, sabem que l’empresa presentava uns costos fixos totals anuals formats per dues partides: uns costos fixos totals anuals de personal de 5.000.000 € i unes amortitzacions de l’immobilitzat totals anuals fixes de 10.000.000 €, que el gerent estimava molt elevades (massa immobilitzat) en relació amb els seus competidors.

Pel que fa a l’any 2023, l’entorn es presenta molt complicat per l’efecte que la inflació creixent està provocant a empreses i famílies. Pel que fa als costos, l’empresa estima que els costos fixos totals anuals creixeran un 5 % respecte del total de costos fixos anuals de l’any 2022, per sobre de la competència. Els costos variables totals anuals creixeran un 20 %, per sobre de la competència, tot i que hi ha un aspecte favorable: els descomptes que el Govern ha proposat aplicar en el preu de la llum i els combustibles. Per tot això, el 2023 Mobildur canviarà el seu baix preu de venda inicial per un altre de 0,99 €/unitat, la qual cosa permetrà la recuperació dels marges comercials. Els costos variables unitaris de l’empresa per a l’any 2023 seran de 0,24 €/unitat de producte.

5.1 Calculeu el llindar de rendibilitat (o punt mort) de Mobildur per a l’any 2023 i argumenteu-ne la viabilitat econòmica, si l’empresa té una capacitat productiva màxima de 50.000.000 d’unitats anuals.

[0,8 punts]

5.2 Expliqueu en què consisteix cada una de les variables internes (fortaleses i debilitats) i externes (oportunitats i amenaces) de l’anàlisi DAFO i, a continuació, escriviu en la taula un sol exemple de cadascuna (que pot ser del 2022 o del 2023) extret de l’enunciat.

Fortaleses:

Debilitats:

Oportunitats:

Amenaces:

Anàlisi de l’empresa

Fortaleses (escriviu un exemple extret de l’enunciat)Debilitats (escriviu un exemple extret de l’enunciat)

Anàlisi de l’entorn

Oportunitats (escriviu un exemple extret de l’enunciat)Amenaces (escriviu un exemple extret de l’enunciat)

[0,8 punts]

5.3 A partir de les dades que aporta l’enunciat d’aquest exercici, argumenteu quina és la forma jurídica de l’empresa i indiqueu la responsabilitat que tindrien els socis davant els deutes de la companyia i el capital social mínim d’aquest tipus de societat.

[0,6 punts]

5.4 Dues de les estratègies de la variable preu del màrqueting mix són l’estratègia de penetració i l’estratègia de preus psicològics. En el text de l’enunciat s’esmenten dos preus: 0,6 €/u i 0,99 €/u. Decidiu quin forma part de l’estratègia de penetració i quin podem considerar que pertany a l’estratègia de preus psicològics. Argumenteu la resposta.

[0,3 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

5.10,8 punts

Plantejament El punt mort (o llindar de rendibilitat) és la quantitat amb què els ingressos igualen els costos totals, és a dir, el benefici és zero. Cal fer servir les dades del 2023: preu de 0,990{,}99 €, cost variable unitari de 0,240{,}24 € i costos fixos del 2022 augmentats un 55 %.

  1. Costos fixos del 2022 (personal i amortitzacions):

    CF2022CF_{2022}=5 000 000+10 000 000{}= 5\,000\,000+10\,000\,000=15 000 000{}= 15\,000\,000
  2. Costos fixos del 2023, un 55 % més:

    CF2023CF_{2023}=15 000 000⋅1,05{}= 15\,000\,000\cdot1{,}05=15 750 000{}= 15\,750\,000
  3. Marge de contribució unitari del 2023 (el del 2022, de 0,40{,}4 €, ja no serveix: el preu i el cost variable unitari han canviat):

    p−cv=0,99−0,24=0,75p-c_v=0{,}99-0{,}24=0{,}75
  4. Punt mort:

    Q∗Q^*=CFp−cv{}= \frac{CF}{p-c_v}=15 750 0000,75{}= \frac{15\,750\,000}{0{,}75}=21 000 000{}= 21\,000\,000
  5. Mobildur ha de produir i vendre 2121 milions d’unitats l’any per no tenir pèrdues; per sobre d’aquesta quantitat, té beneficis.

  6. Viabilitat: la capacitat màxima és de 5050 milions d’unitats, molt per sobre del punt mort. Si aconsegueix vendre més de 2121 milions d’unitats, l’empresa és viable econòmicament. A plena capacitat, el benefici seria:

    BB=0,75⋅50 000 000{}= 0{,}75\cdot50\,000\,000−15 750 000{}-15\,750\,000=21 750 000{}= 21\,750\,000

ResultatEl punt mort del 2023 és de 21 000 00021\,000\,000 d’unitats. Com que la capacitat màxima (50 000 00050\,000\,000 d’unitats) el supera de molt, Mobildur pot ser viable econòmicament si ven més de 2121 milions d’unitats.

La pauta oficial dona: CF2023CF_{2023}=15 000 000{}= 15\,000\,000+0,05⋅15 000 000{}+0{,}05\cdot15\,000\,000=15 750 000{}= 15\,750\,000; Q∗Q^*=15 750 000/(0,99−0,24){}= 15\,750\,000/(0{,}99-0{,}24)=21 000 000{}= 21\,000\,000 d’unitats; amb una capacitat de 50 000 00050\,000\,000, pot ser viable.

5.20,8 punts

Plantejament L’anàlisi DAFO separa l’anàlisi interna de l’empresa (fortaleses i debilitats) de l’anàlisi de l’entorn (oportunitats i amenaces). Cal explicar les quatre variables i trobar a l’enunciat un exemple de cadascuna.

  1. Fortaleses: característiques internes de l’empresa que la situen per sobre de les altres a l’hora d’assolir els seus objectius.

  2. Debilitats: característiques internes que la deixen en desavantatge respecte de les altres.

  3. Oportunitats: elements externs, de l’entorn, que afavoreixen l’empresa.

  4. Amenaces: elements externs, de l’entorn, que la poden perjudicar.

  5. Fortalesa: les fundes de gran resistència i elasticitat, molt ben valorades pels clients.

  6. Debilitat: les amortitzacions de l’immobilitzat són molt elevades (massa immobilitzat) en relació amb els competidors.

  7. Oportunitat: els descomptes que el Govern ha proposat aplicar en el preu de la llum i dels combustibles.

  8. Amenaça: la inflació creixent, que fa que l’entorn sigui molt complicat per a empreses i famílies.

  9. També valen altres frases correctes de l’enunciat. Per exemple, com a fortalesa, la decisió d’ampliar mercats i internacionalitzar-se o el preu del 2022, més baix que el de la competència; com a debilitat, uns costos fixos (un 55 % més) i variables (un 2020 % més) que creixeran per sobre de la competència.

ResultatFortalesa: fundes molt ben valorades pels clients. Debilitat: massa immobilitzat (amortitzacions molt elevades). Oportunitat: descomptes del Govern en el preu de la llum i els combustibles. Amenaça: la inflació creixent.

La pauta oficial dona: Definicions de fortaleses, debilitats, oportunitats i amenaces; exemples: fundes ben valorades; massa immobilitzat o costos que creixen per sobre de la competència; descomptes del Govern en la llum i els combustibles; inflació creixent. S’accepten altres frases correctes de l’enunciat.

5.30,6 punts

Plantejament La forma jurídica es dedueix de dues dades de l’enunciat: Mobildur cotitza en borsa i el seu capital social està format per accions.

  1. A la borsa hi cotitzen accions, que són les parts en què es divideix el capital de les societats anònimes: Mobildur és una societat anònima (SA). Una societat limitada (SL) divideix el capital en participacions i no pot cotitzar en borsa.

  2. Responsabilitat dels socis (accionistes) davant dels deutes: limitada al capital aportat. Si la societat no pot pagar, els accionistes només perden el que hi han posat, no el seu patrimoni personal.

  3. Capital social mínim d’una societat anònima: 60 00060\,000 €.

ResultatMobildur és una societat anònima (SA): els socis tenen responsabilitat limitada al capital aportat i el capital social mínim és de 60 00060\,000 €.

La pauta oficial dona: Cotitza en borsa i té accions: societat anònima; responsabilitat limitada al capital aportat; capital social mínim de 60 00060\,000 €.

5.40,3 punts

Plantejament Cal relacionar cada preu amb una estratègia de preus: la de penetració (entrar en un mercat amb un preu baix) o la de preus psicològics (un preu que sembla més baix del que és).

  1. Estratègia de penetració: el preu de 0,60{,}6 € per unitat del 2022. És un preu excepcional, més baix que el de la competència, per introduir el producte en els nous mercats i aconseguir que els consumidors el comencin a comprar.

  2. Estratègia de preus psicològics: el preu de 0,990{,}99 € per unitat del 2023. Els clients llegeixen el preu d’esquerra a dreta i donen poca importància als darrers dígits, de manera que el perceben com «menys d’un euro», encara que només hi falti un cèntim.

Resultat0,60{,}6 €/u és un preu de penetració (preu baix per entrar als nous mercats) i 0,990{,}99 €/u és un preu psicològic (sembla molt més baix que un euro).

La pauta oficial dona: 0,60{,}6 €/u: estratègia de penetració; 0,990{,}99 €/u: preus psicològics (es percep com gairebé un euro menys, per la lectura d’esquerra a dreta).

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU d’Economia de l’empresa 2023, convocatòria extraordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 23 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2023Convocatòria extraordinària · Sèrie 2 · Exercici 6

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a Comptabilitat i anàlisi financera, L’empresa i el seu entorn, VAN, TIR i termini de recuperació, Emprenedoria i pla d’empresa
Enunciat oficial

Encercleu la lletra de l’opció correcta de les qüestions següents.

[Cada resposta correcta val 0,5 punts. Per cada resposta errònia es descomptaran 0,15 punts; per les preguntes no contestades no hi haurà cap descompte.]

6.1 Normalment, com més curt sigui el període mitjà de maduració financer d’una empresa, les necessitats de fons de maniobra seran

a) més petites.

b) més grans.

c) independents del període mitjà de maduració financer.

d) constants.

[0,5 punts]

6.2 L’anàlisi de la cadena de valor permet a l’empresa detectar

a) fortaleses i oportunitats.

b) debilitats i amenaces.

c) fortaleses i debilitats.

d) amenaces i oportunitats.

[0,5 punts]

6.3 Les inversions es poden classificar tenint en compte diferents criteris. Segons el suport de la inversió, poden ser

a) inversions a llarg i a curt termini.

b) inversions en béns reals i inversions en béns financers.

c) inversions físiques, immaterials o financeres.

d) inversions substitutives, complementàries o independents.

[0,5 punts]

6.4 El primer punt que cal tenir en compte en l’elaboració d’un pla d’empresa és la presentació del projecte i dels promotors, que inclou els elements següents:

a) l’anàlisi de l’entorn general, l’anàlisi de la competència, l’anàlisi dels consumidors i l’estudi de la localització.

b) la idea de negoci, la descripció de l’empresa, el nom de l’empresa i les dades personals de les persones que emprenen i promouen l’empresa.

c) les aptituds, les relacions i les característiques de les persones que treballaran a l’empresa i el pla d’inversions.

d) els processos productius, els recursos materials, les existències, els costos i els recursos humans.

[0,5 punts]

6.5 En relació amb el màrqueting mix, les accions de comunicació que fan les empreses formen part de l’estratègia de

a) producte.

b) preu.

c) promoció.

d) distribució.

[0,5 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

6.10,5 punts

Plantejament La pregunta relaciona el període mitjà de maduració financer (els dies que passen des que l’empresa paga els proveïdors fins que cobra dels clients) amb el fons de maniobra que necessita.

  1. Resposta correcta: a) més petites.

  2. Durant el període mitjà de maduració financer, l’empresa ha de finançar ella mateixa les existències i els clients pendents de cobrar. Com més curt és, abans recupera els diners i menys fons de maniobra necessita.

  3. La b) diu el contrari: les necessitats creixen quan el període s’allarga. La c) i la d) són falses perquè les necessitats de fons de maniobra depenen precisament d’aquest període.

  4. Cada resposta correcta val 0,50{,}5 punts i cada resposta errònia en descompta 0,150{,}15; una pregunta no contestada no descompta res.

Resultata) més petites.

La pauta oficial dona: a)

6.20,5 punts

Plantejament La cadena de valor descompon i analitza les activitats que fa l’empresa (primàries i de suport) per fabricar i vendre el seu producte: és una anàlisi interna.

  1. Resposta correcta: c) fortaleses i debilitats.

  2. En analitzar les seves pròpies activitats, l’empresa descobreix en quines és millor que la competència (fortaleses) i en quines és pitjor (debilitats), que són les variables internes de la DAFO.

  3. Les oportunitats i les amenaces vénen de l’entorn, de fora de l’empresa; per això són falses la a), la b) i la d), que les inclouen.

Resultatc) fortaleses i debilitats.

La pauta oficial dona: c)

6.30,5 punts

Plantejament La pregunta demana la classificació de les inversions segons el seu suport, és a dir, segons el tipus de bé en què s’inverteix.

  1. Resposta correcta: c) inversions físiques, immaterials o financeres.

  2. Físiques: béns materials, com edificis o maquinària; immaterials: béns intangibles, com patents o programes informàtics; financeres: títols, com accions o obligacions.

  3. La a) classifica les inversions segons la durada, i la d), segons la relació entre elles. La b) és una divisió més gruixuda (béns reals davant de financers: les físiques i les immaterials van juntes); la classificació segons el suport que demana la pregunta en distingeix tres.

Resultatc) inversions físiques, immaterials o financeres.

La pauta oficial dona: c)

6.40,5 punts

Plantejament La pregunta tracta del primer apartat d’un pla d’empresa: la presentació del projecte i de les persones que el promouen.

  1. Resposta correcta: b) la idea de negoci, la descripció de l’empresa, el nom de l’empresa i les dades personals dels emprenedors i promotors.

  2. És el que presenta el projecte: què es vol fer, quina empresa serà i qui la promou.

  3. La resta són apartats posteriors del pla: la a), l’anàlisi del mercat i de la localització; la c), els recursos humans i el pla d’inversions; la d), el pla de producció.

Resultatb) la idea de negoci, la descripció de l’empresa, el nom de l’empresa i les dades personals de les persones que emprenen i promouen l’empresa.

La pauta oficial dona: b)

6.50,5 punts

Plantejament La pregunta demana a quina de les quatre variables del màrqueting mix pertanyen les accions de comunicació (publicitat, promoció de vendes, relacions públiques…).

  1. Resposta correcta: c) promoció.

  2. La promoció (o comunicació) és la variable que dona a conèixer el producte i convenç el client perquè el compri.

  3. El producte és el que es ven; el preu, el que paga el client; i la distribució, com arriba el producte al client. Per això la a), la b) i la d) són falses.

Resultatc) promoció.

La pauta oficial dona: c)

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU d’Economia de l’empresa 2023, convocatòria extraordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 23 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2022Convocatòria ordinària · Sèrie 2 · Exercici 6

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a Comptabilitat i anàlisi financera, L’empresa i el seu entorn, Finançament
Enunciat oficial

Encercleu la lletra de l’opció correcta de les qüestions següents.

[Cada resposta correcta val 0,5 punts. Per cada resposta errònia es descomptaran 0,15 punts; per les preguntes no contestades no hi haurà cap descompte.]

6.1 Les fonts de finançament propi són:

a) capital i reserves.

b) passiu corrent i passiu no corrent.

c) patrimoni net i passiu.

d) capital, reserves i amortitzacions.

[0,5 punts]

6.2 Les estratègies de gestió dels recursos de l’empresa busquen que cada departament o àrea contribueixi a l’èxit de l’alta direcció. Les estratègies relacionades amb la situació habitual de l’empresa i que tenen un horitzó temporal a curt termini s’anomenen

a) estratègies de negoci.

b) estratègies operatives o funcionals.

c) estratègies corporatives.

d) estratègies temporals.

[0,5 punts]

6.3 Si una empresa té una ràtio de rendibilitat econòmica (o ROI) del 25 % (o del 0,25) i uns beneficis abans d’interessos i impostos de 25.000 euros, el seu actiu total és de

a) 48.000 €.

b) 78.000 €.

c) 100.000 €.

d) 26.400 €.

[0,5 punts]

6.4 Pel que fa a les formes jurídiques de l’empresa, l’empresa individual té les característiques següents:

a) està formada per un o més socis, la responsabilitat està limitada al capital aportat i el capital mínim està fixat als estatuts.

b) està formada per un o més socis, la responsabilitat està limitada al capital aportat i el capital mínim és de 60.000 euros.

c) la responsabilitat és iŀlimitada i no hi ha un mínim de capital.

d) està formada per un o més socis, la responsabilitat està limitada al capital aportat i el capital mínim és de 3.000 euros.

[0,5 punts]

6.5 L’estratègia que utilitza l’empresa quan decideix dividir el mercat total on competeix en grups de consumidors que tinguin característiques similars s’anomena

a) diversificació.

b) diferenciació.

c) penetració de mercats.

d) segmentació.

[0,5 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

6.10,5 punts

Plantejament Pregunta sobre quines fonts de finançament són pròpies, és a dir, no s’han de tornar a ningú de fora de l’empresa. Cada resposta correcta val 0,50{,}5 punts i cada resposta errònia en resta 0,150{,}15; si no es contesta, no es resta res.

  1. El finançament propi el formen les aportacions dels socis (el capital) i l’autofinançament, que són els recursos que genera la mateixa empresa: les reserves (beneficis no repartits) i les amortitzacions.

  2. L’opció a) es queda curta perquè deixa fora les amortitzacions; b) és finançament aliè (deutes), i c) barreja el patrimoni net amb el passiu, que també és aliè.

ResultatLa resposta correcta és la d) capital, reserves i amortitzacions.

La pauta oficial dona: Resposta d).

6.20,5 punts

Plantejament Pregunta sobre els nivells d’estratègia d’una empresa: quin correspon a la gestió habitual de cada departament, a curt termini.

  1. Les estratègies operatives o funcionals són les de cada àrea de l’empresa (producció, màrqueting, finances, recursos humans…): tracten la situació habitual i tenen un horitzó a curt termini.

  2. Les corporatives afecten tota l’empresa a llarg termini, i les de negoci diuen com competeix cada unitat de negoci en el seu mercat; «estratègies temporals» no és cap nivell d’estratègia.

ResultatLa resposta correcta és la b) estratègies operatives o funcionals.

La pauta oficial dona: Resposta b).

6.30,5 punts

Plantejament Pregunta de càlcul: a partir de la rendibilitat econòmica (ROI) i del BAII, cal trobar l’actiu total.

  1. La rendibilitat econòmica divideix el BAII entre l’actiu total; aïllant l’actiu:

    RE\text{RE}=BAIIActiu total{}= \dfrac{\text{BAII}}{\text{Actiu total}}⇒Actiu total{}\Rightarrow \text{Actiu total}=BAIIRE{}= \dfrac{\text{BAII}}{\text{RE}}=25 0000,25{}= \dfrac{25\,000}{0{,}25}=100 000{}= 100\,000
  2. Comprovació: 25 000/100 000=0,2525\,000/100\,000=0{,}25, és a dir, el 2525 %. Amb cap de les altres xifres no surt aquesta rendibilitat.

ResultatLa resposta correcta és la c) 100 000100\,000 €.

La pauta oficial dona: Resposta c).

6.40,5 punts

Plantejament Pregunta sobre les característiques de l’empresari individual com a forma jurídica.

  1. L’empresari individual és una sola persona física que respon dels deutes de l’empresa amb tot el seu patrimoni personal (responsabilitat iŀlimitada), i la llei no li exigeix cap capital mínim.

  2. Les opcions a), b) i d) parlen de socis amb responsabilitat limitada al capital aportat, que és propi de les societats: 60 00060\,000 € és el capital mínim de la societat anònima, i 3 0003\,000 € era el de la societat de responsabilitat limitada quan es va fer aquest examen (des de l’octubre del 2022 n’hi ha prou amb 11 €).

ResultatLa resposta correcta és la c) la responsabilitat és iŀlimitada i no hi ha un mínim de capital.

La pauta oficial dona: Resposta c).

6.50,5 punts

Plantejament Pregunta sobre l’estratègia de màrqueting que divideix el mercat en grups de consumidors semblants.

  1. Dividir el mercat en grups (segments) de consumidors amb característiques semblants, per adaptar l’oferta a cadascun, és la segmentació.

  2. La diversificació és oferir productes nous en mercats nous; la diferenciació, aconseguir que el producte es percebi diferent del de la competència, i la penetració de mercats, vendre més dels productes actuals als mercats actuals.

ResultatLa resposta correcta és la d) segmentació.

La pauta oficial dona: Resposta d).

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU d’Economia de l’empresa 2022, convocatòria ordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 23 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

2022Convocatòria ordinària · Sèrie 5 · Exercici 6

2,5 puntsCoincideix amb la pautaTambé a L’empresa i el seu entorn, Comptabilitat i anàlisi financera, VAN, TIR i termini de recuperació
Enunciat oficial

Encercleu la lletra de l’opció correcta de les qüestions següents.

[Cada resposta correcta val 0,5 punts. Per cada resposta errònia es descomptaran 0,15 punts; per les preguntes no contestades no hi haurà cap descompte.]

6.1 El capital d’una societat de responsabilitat limitada (SL)

a) està format per accions.

b) està format per participacions.

c) no pot estar format per béns.

d) està format tant per participacions com per accions.

[0,5 punts]

6.2 Els canals de distribució poden estar formats per

a) intermediaris que permeten que els productes arribin de l’empresa que els ha fabricat als compradors.

b) empreses que s’encarreguen de la publicitat de diferents marques.

c) diferents mitjans de transport que les empreses contracten per a fer arribar els seus serveis.

d) empreses que fan estudis de mercat en un territori concret.

[0,5 punts]

6.3 La capacitat que té una empresa per a convertir les seves inversions en diners en efectiu s’anomena

a) rendibilitat.

b) solvència a curt termini.

c) liquiditat.

d) solvència a llarg termini.

[0,5 punts]

6.4 Convé que la taxa interna de rendibilitat (TIR) sigui

a) menor que el tipus d’interès de mercat.

b) major que el tipus d’interès de mercat.

c) igual que el tipus d’interès de mercat.

d) igual o menor que el cost de capital.

[0,5 punts]

6.5 Quina de les afirmacions següents sobre les inversions és correcta?

a) Les inversions financeres a llarg termini s’anomenen inversions permanents.

b) Les inversions financeres no permeten adquirir béns que ampliïn la capacitat productiva de l’empresa.

c) Les inversions financeres estan formades per accions i obligacions.

d) Les inversions econòmiques estan formades per accions i obligacions.

[0,5 punts]

Fes-lo en paper i compara pas a pas.

6.10,5 punts

Plantejament Pregunta sobre com es divideix el capital d’una societat de responsabilitat limitada. Cada resposta correcta val 0,50{,}5 punts i cada resposta errònia en resta 0,150{,}15; si no es contesta, no es resta res.

  1. El capital de la SL es divideix en participacions socials; les accions són pròpies de la societat anònima.

  2. L’opció c) és falsa perquè els socis també poden aportar béns al capital (aportacions no dineràries), i d) barreja les participacions de la SL amb les accions de la SA.

ResultatLa resposta correcta és la b) està format per participacions.

La pauta oficial dona: Resposta b).

6.20,5 punts

Plantejament Pregunta sobre qui forma un canal de distribució, una de les variables del màrqueting.

  1. Un canal de distribució és el camí que segueix el producte des del fabricant fins al comprador, i el formen els intermediaris (majoristes, detallistes…) que el fan arribar.

  2. Les agències de publicitat (b) pertanyen a la comunicació, els mitjans de transport (c) són una part de la logística i els estudis de mercat (d) són investigació comercial.

ResultatLa resposta correcta és la a) intermediaris que permeten que els productes arribin de l’empresa que els ha fabricat als compradors.

La pauta oficial dona: Resposta a).

6.30,5 punts

Plantejament Pregunta sobre el nom de la capacitat de convertir els actius en diners en efectiu.

  1. La liquiditat és la facilitat amb què els actius de l’empresa es poden convertir en diners en efectiu.

  2. La rendibilitat relaciona el benefici amb la inversió; la solvència a curt termini és la capacitat de pagar els deutes de menys d’un any, i la solvència a llarg termini, la de pagar tots els deutes.

ResultatLa resposta correcta és la c) liquiditat.

La pauta oficial dona: Resposta c).

6.40,5 punts

Plantejament Pregunta sobre el criteri de la TIR per acceptar una inversió.

  1. La TIR és la rendibilitat que dona el projecte. Convé que sigui més alta que el cost dels diners (el tipus d’interès de mercat o el cost del capital): així el projecte rendeix més del que costa finançar-lo i, descomptat a aquest tipus, té VAN positiu.

  2. Si la TIR és igual o menor que aquest tipus, el projecte no crea valor; per això a), c) i d) no són correctes.

ResultatLa resposta correcta és la b) major que el tipus d’interès de mercat.

La pauta oficial dona: Resposta b).

6.50,5 punts

Plantejament Pregunta sobre què són les inversions financeres i en què es diferencien de les econòmiques.

  1. Les inversions financeres consisteixen a comprar actius financers, com ara accions (participacions en el capital d’altres empreses) i obligacions (títols de deute), per obtenir-ne una rendibilitat.

  2. La d) confon les inversions financeres amb les econòmiques o productives, que són béns com maquinària, edificis o instaŀlacions.

  3. La c) és la definició d’inversió financera: és la resposta correcta. Les altres dues no són la resposta buscada: la a) no defineix la inversió financera (el terme «inversions permanents» s’usava per a les inversions a llarg termini en general), i la b) parla de béns productius, que és el que es compra amb una inversió econòmica, no amb una financera; comprar accions és comprar un actiu financer.

ResultatLa resposta correcta és la c) les inversions financeres estan formades per accions i obligacions.

La pauta oficial dona: Resposta c).

Enunciat: Generalitat de Catalunya, Consell Interuniversitari de Catalunya, Oficina d’Accés a la Universitat. PAU d’Economia de l’empresa 2022, convocatòria ordinària. La imatge és l’examen oficial tal qual; el text el reprodueix amb les fórmules reescrites. Consultat el 23 d'octubre de 2026; el document no declara data d’última actualització.

L’examen sencer, resoltExamen en català (PDF)Examen en castellà (PDF)Pauta de correcció (PDF)Reutilitzat segons l’avís legal de la Generalitat

Preguntes freqüents

Quants exercicis de màrqueting han sortit a la PAU de Funcionament de l’Empresa i Disseny de Models de Negoci de Catalunya?

Entre 2022 i 2026, 11 exercicis en 10 dels 14 exàmens que tenim resolts (cada any, l’ordinària i l’extraordinària, i també la sèrie d’incidències). Han sortit els anys 2026, 2025, 2024, 2023 i 2022.

Les solucions són les oficials?

No: les escriu EducaIA, pas a pas, i cada resultat està contrastat amb la pauta oficial de correcció. Quan la pauta dona una altra xifra (gairebé sempre per arrodoniment), ho posem al costat amb l’explicació.

Què faig si el meu resultat no coincideix amb la pauta?

Si és un càlcul, mira primer si és el mateix valor arrodonit d’una altra manera: a vegades la pauta talla els decimals en lloc d’arrodonir. Si és una pregunta d’explicar, la pauta puntua els conceptes: fes servir el vocabulari de la matèria i aplica’l al cas de l’enunciat. Al test, una resposta errònia resta punts: si no ho tens clar, deixa-la en blanc.

Puc imprimir els exercicis?

Sí. El botó d’imprimir prepara un full amb els enunciats oficials, amb espai per respondre, i les solucions a part. Cada exercici enllaça també el PDF oficial de l’examen i de la pauta.

Tens la PAU d’Empresa aquest curs?

Puja els teus apunts d’Empresa i EducaIA et prepara el pla dia a dia fins a la PAU, amb resums, flashcards i tests dels teus propis temes.

Prepara la PAU d’Empresa a EducaIA

Tots els exàmens de CatalunyaCentre PAU de CatalunyaCalculadora de nota PAU

Els altres temes d’Empresa

L’empresa i el seu entornModel de negoci i innovacióEmprenedoria i pla d’empresaOrganització i recursos humansProductivitat, costos i punt mortVAN, TIR i termini de recuperacióFinançamentComptabilitat i anàlisi financera

Enunciat oficial

Toca la imatge per apropar-la o allunyar-la.